Gdzie kupić nowe i używane podręczniki szkolne?

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

 

tanie podreczniki w tarnowieDla większości dzieci i młodzieży początek roku szkolnego oznacza koniec wakacji i powrót do nauki, zaś dla rodziców wiąże się on z ogromnymi wydatkami związanymi z zakupem wyprawki do szkoły. Oczywiście, najwięcej trzeba zapłacić za podręczniki szkolne, które kosztują nawet 500 złotych, czasami i więcej. Trzeba wspomnieć o tym, że najdroższe są podręczniki do nauki języków, słowniki i atlasy, bez których uczeń nie może się obejść na lekcjach. Dlatego nie ma się co dziwić, że rodzice szukają oszczędności i próbują swym pociechom zakupić używane podręczniki, które są znacznie tańsze od nowych. Jednakże nie zawsze jest to możliwe, w szczególności gdy mówimy o dopiero wypuszczonych do druku podręcznikach lub zeszytach ćwiczeń.

Gdzie możemy zakupić podręczniki szkolne po korzystnej cenie?

W pierwszej kolejności musimy wspomnieć tu o Księgarni Współczesnej zlokalizowanej przy ul. Wałowej 20. Przede wszystkim, możemy dostać w niej podręczniki do szkoły podstawowej, gimnazjum, zawodowej, średniej i wyższej. Ponadto, księgarnia prowadzi nie tylko sprzedaż, ale i skup używanych podręczników, a także realizuje zamówienia indywidualne i zbiorowe na książki. Z pewnością, warto się też udać do księgarni językowej Progress, znajdującej się przy ul. Basztowej 5, w której możemy dostać publikacje do nauki, m.in. języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego po okazyjnej cenie.

Jedną z najtańszych w Tarnowie jest księgarnia Pan Tadeusz, zlokalizowana przy ul. Krakowskiej 47. Przede wszystkim, słynie ona z bogatej oferty i niskich cen oraz szybkiej i profesjonalnej obsługi. Ponadto, warto się udać do księgarni Matras (ul. Nowodąbrowska, ul. Krakowska, Plac Jana III Sobieskiego), gdzie obecnie można zakupić wszystkie podręczniki szkolne zgodne z nową podstawą programową z 21% rabatem. Nie możemy pominąć tu Oświatowej Księgarni zlokalizowanej na Placu Jana III Sobieskiego, bowiem od lat cieszy się wielkim uznaniem wśród mieszkańców miasta i okolic. Natomiast używane podręczniki możemy zakupić w antykwariacie przy ul. Nowy świat 3 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00) i przy ul. Wałowej 2 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00).

0
0Dodaj komentarz