Kursy zawodowe – podnoszenie i zdobywanie nowych kwalifikacji

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

kursy doszkalajace tarnowObecnie, żyjemy w czasach, w których aby mieć dobrą pracę, ciągle trzeba się dokształcać czy nawet przekwalifikowywać, dlatego ogromnym zainteresowaniem cieszą się kursy zawodowe. Oczywiście, organizowane są one przez liczne ośrodki szkoleniowe, wśród których najbardziej znany jest ZDS Tarnów, zlokalizowany przy ul. Krakowskiej 13. Trzeba podkreślić to, iż odbywające się w nim kursy prowadzone są przez doświadczonych specjalistów oraz ich oferta jest dostosowana do bieżącego zapotrzebowania na rynku pracy.

Nie ulega wątpliwości to, że najbardziej oblegane są kursy na kierowcę wózków jezdniowych z napędem silnikowym w transporcie wewnątrzzakładowym, bowiem osoby posiadające uprawnienia do kierowania tego rodzaju pojazdami nie mają większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Nie mniejszą popularnością cieszą się kursy na kasę fiskalną, gdyż obecnie umiejętność obsługi kasy fiskalnej jest konieczna, jeżeli chcemy pracować w sklepie czy hipermarkecie. Oprócz tego, warto tu choćby wspomnieć o kursach fryzjerskich.

Kolejnym ośrodkiem zajmującym się przeprowadzaniem szkoleń zawodowych jest Stowarzyszenie CSZ zlokalizowane przy ul. Kopernika 7. Przede wszystkim, w swej ofercie posiada kurs na operatora żurawi przeładunkowych HDS oraz kursy specjalistyczne dla pielęgniarek. Ponadto, ciekawą propozycją są kursy na spawacza i kurs na operatora suwnic. Należy również wspomnieć o tym, iż bogatą ofertę szkoleniową posiada także ośrodek CUS przy ul Kopernika 7/17, bowiem organizuje on także darmowe kursy zawodowe. Mowa tu głownie o kursie na wózek jezdniowy czy kursie na wciągniki i wciągarki oraz szkoleniu na operatora dźwigów budowlanych.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż kursy zawodowe są też organizowane przez PUP w Tarnowie, jednakże są one adresowane do osób bezrobotnych i mają na celu podniesienie ich kwalifikacji, aby mogli oni zaistnieć na rynku pracy. Warto podkreślić to, że najczęściej organizowane są za darmo lub w znaczniej części są dofinansowane, przeważnie ze środków unijnych. Z pewnością, Państwowy Urząd Pracy najczęściej ma w swej ofercie kurs na wózki widłowe, kurs na operatora koparki lub kurs na obsługę kasy fiskalnej i warsztaty komputerowe oraz językowe. 

0
02 Comments

  1. torba 06/11/2013 4:08 am Odpowiedz

    Fajne podejście do sprawy.. mamy podobne zdanie.

    http://perlei.com.pl

  2. torebka 13/11/2013 3:13 pm Odpowiedz

    Na wstępie chciałbym podziękować za trud włożony w artykuł. Pomógł mi niezmiernie i pewne sprawy stały się dla mnie jasne. Szczególnie te zawarte w tym artykule.

    http://www.feenis.com.pl/firmy,wg,branz/torebki,damskie,s,545/

Dodaj komentarz