MORD Tarnów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

mord tarnowMałopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie znajduje się przy ulicy Okrężnej2F i jest czynny od poniedziałku do piątku. Otóż, sekretariat i dział szkoleń funkcjonują w godzinach od 7 do15, zaś obsługa zdających i kasa w godzinach od 8 do16. Ponadto, MORD jest otwarty w niektóre soboty w miesiącu, wtedy zarówno obsługa zdających jak i kasa są dostępne w godzinach od 8 do13.

Trzeba powiedzieć o tym, iż tarnowski Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego powstał 1 marca 1998 roku i posiada szeroki zakres świadczonych usług. Przede wszystkim, głównym zadaniem MORD-u jest organizowanie egzaminów państwowych dla osób starających się o uzyskanie uprawnień zezwalających im na prowadzenie pojazdów. Należy wspomnieć o tym, iż wszyscy zdający podchodzą do egzaminu teoretycznego, który ma postać testu komputerowego. Jeżeli go zaliczą, mogą próbować swych sił podczas egzaminu praktycznego. Nie ulega wątpliwości to, iż w trakcie niego należy się wykazać umiejętnością przygotowania pojazdu do jazdy, sprawdzenia stanu technicznego auta oraz wykonania manewrów na placu manewrowym. Końcowym etapem egzaminu jest umiejętność poruszania się na drodze. Aby zdać egzamin, trzeba wykonać poprawnie wszystkie zadania na placu oraz na mieście.

Oprócz tego, MORD organizuje również szkolenia i warsztaty mające na celu poszerzenie wiedzy  z zakresu transportu i komunikacji. Poza tym, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego jest także odpowiedzialny za prowadzenie działań zmierzających do poprawienia bezpieczeństwa na drodze. Warto podkreślić to, iż musi się przy nim także znajdować pracownia psychologiczna, w której przeprowadza się badania mające stwierdzić czy istnieją lub też nie przeciwwskazaniami do kierowania pojazdem.

Natomiast osoby, które są zainteresowane szczegółami na temat działalności tarnowskiego MORD-u powinny odwiedzić następującą witrynę www.mord.tarnow.pl.

0
0Dodaj komentarz