Najlepsze cukiernie

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

 

cukiernie w tarnowieWiększość osób uwielbia słodkości i wszelkiego rodzaju wypieki, ale nie każdy potrafi i ma czas, aby je wykonać samodzielnie. Dlatego ogromnym zainteresowaniem cieszą się tarnowskie cukiernie, w których można nie tylko zakupić placki, ale i usiąść przy stoliku, zamówić kawę i skosztować, np. wspaniałe ptasie mleczko. Oczywiście, asortyment miejskich cukierni jest bardzo bogaty, gdyż znajdziemy tam ciasta drożdżowe, kruche, francuskie, biszkoptowe, suche lub przekładane masą, polane lukrem bądź posypane cukrem pudrem, z galaretką bądź z owocami, w związku z czym każdy w menu znajdzie coś dla siebie.

Nie ulega wątpliwości, że jedną z najlepszych w Tarnowie możemy zaliczyć Cukiernię Targową zlokalizowana przy ul. Targowej11. Ponadto, posiada swoje sklepy na mieście, w którym możemy także skosztować przeróżnych deserów. Znajdują się one przy ul. Klikowskiej 24, ul. Bitwy o Wał Pomorski 4 i w Galerii Tarnovia. Trzeba zaznaczyć, że ma ona już trzydziestoletnią tradycję i wszelkie ciasta, torty i desery, które możemy w niej dostać, wręcz rozpływają się w ustach. Warto wspomnieć o tym, że słodkości przygotowywane w tej cukierni powstają w oparciu o sprawdzone receptury, na bazie najlepszych produktów i wykonywane są przez znakomitych cukierników.

Nie możemy tu pominąć Cukierni Kudelski, posiadającej swoje sklepy przy ul. Krakowskiej1 oraz w Centrum Handlowym „Max” i w Centrum Handlowym „Zenit”. Przede wszystkim, jest ona znana ze wspaniałych serników, szarlotek i tortów, które stanowią rozkosz dla podniebienia. Godne polecenia są również kremówki, ptysie, roladami czy drożdżówki z nadzieniem. Trzeba również powiedzieć parę słów o Cukierni Fantazja zlokalizowanej przy ul. Krakowskiej 28. Na uwagę zasługuje fakt, że jej wybory stanowią idealne połączenie tradycji i nowoczesności w zakresie cukiernictwa, dlatego posiadają one wielu wielbicieli. Z pewnością, do najsmaczniejszych należą ptysie, rafaello, tiramisu czy ciastka herbatnikowe, zarówno z cukrem jak i polewą. Oprócz tego, warto skosztować słodkości w Cukierni Warszawianka umiejscowionej przy ul. Mościckiego 2 bądź w Cukierni Winiarscy znajdującej się przy ul. Skrzyszowskiej 11, które są znanych z przepysznych ciast, ciasteczek i tortów.

Reasumując, w Tarnowie nie brakuje licznych sklepów i cukierni z deserami, jednakże te wspomniane powyżej są najbardziej znane i posiadają najwięcej klientów, gdyż ich wyroby stanowią rozkosz dla podniebienia.  

1
1Dodaj komentarz