Nowe kierunki na PWSZ

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

pwsz tarnowPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie jest uczelnią, która jest chętnie wybierana przez studentów nie tylko zamieszkujących to miasto i okolice, ale i młodzież pochodzącą z odległych zakątków, bowiem cechuje się wysokim poziomem nauczania i ciekawą ofertą dydaktyczną. Warto zaznaczyć to, iż oprócz już znanych kierunków takich jak np. filologia polska, matematyka, chemia, pielęgniarstwo, administracja, ekonomia studenci w roku akademickim 2012/2013 mogą wybrać nowe kierunki, które pozwolą na znalezienie pracy po ukończeniu studiów, ponieważ są przyszłościowe.

Mowa tu oczywiście o wzornictwu, które jest adresowane do młodych ludzi pragnących w przyszłości zostać projektantami. Przede wszystkim, kandydaci na ten kierunek powinni być uzdolnieni plastycznie i wykazywać zainteresowanie techniką. Z pewnością, absolwenci wzornictwa mogą szukać zatrudnienia w firmach i przedsiębiorstwach produkcyjnych o różnym profilu, w zależności od tego, jaką branżą interesuje się dana osoba. Poza tym, mogą oni znaleźć pracę w firmach projektowych, agencjach reklamowych czy nawet w wydawnictwach. A, co najważniejsze kształcenie w tym kierunku pozwala na rozwijanie własnej kreatywności i realizowanie się w wielu dziedzinach. Oprócz tego, w ramach zajęć studenci zapoznają się z różnymi programami komputerowymi, a także uczą się wykonywać rysunek techniczny.

Nie mniej ciekawym kierunkiem jest grafika, dzięki której rozwijamy się twórczo, a także kształtujemy umiejętność wyrażenia siebie poprzez wizualne projekty. Z pewnością, absolwent tegoż kierunku będzie nie tylko specjalistą od tworzenia tradycyjnych technik graficznych, ale i sprawnie będzie się posługiwał nowoczesnymi technologiami multimedialnymi do tworzenia obrazów. Nie ulega wątpliwości to, że po ukończeniu grafiki można z powodzeniem szukać pracy w mediach, agencjach graficznych i reklamowych, drukarniach czy instytucjach kulturowych.

Trzeba zaznaczyć to, że zarówno wzornictwo jak i grafika to studia stacjonarne trwające siedem semestrów, po których ukończeniu otrzymujemy tytuł licencjata. Oczywiście, przygotowują one do podjęcia nauki na studiach II stopnia (magisterskich) na dowolnej uczelni artystycznej. Na końcu warto jeszcze powiedzieć o tym, iż na oba kierunki organizowana jest dodatkowa rekrutacja (wrześniowa), dlatego wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony www.pwsztar.edu.pl w celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat wymagań rekrutacyjnych.

0
0Dodaj komentarz