Park wodny, baseny, kąpieliska

[Głosów:0    Średnia:0/5]

plywalnia tarnowLato już w pełni, od kilkunastu dni w naszym kraju panują tropikalne upały, w związku z czym wszyscy tarnowianie spragnieni są ochłody, której szukają zażywając kąpieli w parku wodnym, basenach czy kąpieliskach. Na szczęście w mieście nie brakuje tego typu obiektów, dzięki którym można znieść wysokie temperatury. Na uwagę zasługuje fakt, iż na miejscu czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji zarówno dla dorosłych jaj dla dzieci.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć tu o Parku wodnym zlokalizowanym przy ul. Piłsudskiego 30. Przede wszystkim, w tym obiekcie mamy do swej dyspozycji basen rekreacyjny i sportowy, zjeżdżalnię, brodzik dla maluchów, basem z gejzerami, sztuczną wodą, zatokę bąbelkową, masaż boczny. Poza tym, dużym zainteresowaniem cieszą się dwie wanny jacuzzi oraz sauna. A, co ciekawe po kąpieli możemy miło spędzić czas w kręgielni lub bilardowni oraz pożywić się w restauracji. Na uwagę zasługują również niezbyt wygórowane ceny, ponieważ za bilet ulgowy trzeba zapłacić 3-5zł/60 minut, a za normalny 6-8 zł/60 minut.

Warta polecenia jest także letnia pływalnia na Górze św. Marcina, na którą składają się niecka rekreacyjna oraz wodna, a także dwa brodziki dla maluchów i zjeżdżalnia. Dodatkową atrakcją jest boisko do piłki siatkowej. Ponadto, normalna wejściówka kosztuje 9,5zł (po 16. 00 4, 50 zł) a ulgowa 5, 50 zł (po 16.00 3 zł). Oprócz tego, tarnowianie mogą także zażywać wodnych kąpieli na pływalni letniej w Mościcach, która jest wspaniałym obiektem. Niestety, w okresie wakacyjnym basen kryty przy ul. Traugutta 5A w Mościcach jest nieczynny.

Trzeba też wspomnieć o tym, iż wielbiciele wylegiwania się nad wodą mogą także skorzystać z kąpielisk zlokalizowanych w pobliżu Tarnowa. Mowa tu o Dwudniakach, czyli kąpielisku przy Ośrodku Szkoleniowym w Tarnowskim WOPR w Wierzchosławicach. Oczywiście, wstęp jest darmowy, ale musimy mieć na uwadze to, iż obiekt jest niestrzeżony. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się słynne Kakałko, czyli zalew wodny na Podlesiu Dębowym, gdzie można wypożyczyć rowerki wodne oraz kajaki. Nie zapominamy także o kąpielisku nad zalewem w Radłowie, gdzie można się udać w rejs katamaranem lub miło spędzić czas, grillując nad wodą.

Z pewnością, można by tu wymienić jeszcze wiele okolicznych kąpielisk, ale te wspomniane powyżej wydają się najpopularniejsze i najbezpieczniejsze.

0
0Dodaj komentarz