Półkolonie w Tarnowie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

polkolonie dla dzieciJeżeli pragniesz, aby Twoje dziecko spędziło udane wakacje w mieście, powinieneś zapisać je na półkolonie. W tym momencie tu już odstani dzwonek, aby wybrać formę wypoczynku podczas letnich ferii. Przede wszystkim, warto się zapoznać z ofertą akademią twórczej edukacje Tate, która przygotowała interesujące propozycje dla maluchów. Otóż, zorganizuje ona dla dzieci aż 7 turnusów półkolonii, które będą odbywać się w lipcu i pierwszych trzech tygodniach sierpnia.

Oczywiście, każdy turnus będzie miał motyw przewodni, wokół którego będą odbywać się wszystkie warsztaty i ćwiczenia. Pierwszy z nich będzie odbywał się pod hasłem  Lato kreatywnych artystów, a następne półkolonie będą posiadały następujące motywy: Wydarzenia, wynalazki i odkrycia, które zmieniły czas; Żywioły – przygoda dla nieustraszonych badaczy; Dookoła świata; Średniowieczna osada. Z pewnością, w ramach półkolonii najmłodsi będą ćwiczyć język angielski, zamieniać się w naukowców, brać udział w zabawach cyrkowych. Na uwagę zasługuje fakt, że turnusy są adresowane dla maluchów w wieku od 6 do 11 też możliwość uczestnictwa w zajęciach świetlicowych, które będą się odbywać od 12.00 do 15.00.

Poza tym, ciekawą ofertę dla dzieci przygotowało Robotnico. Trzeba podkreślić, iż podczas tej półkolonii maluchy mogą nie tylko rewelacyjnie się bawić, ale i poznawać zasady programowania czy odkrywać świat przyrody. Ponadto, maluchy w trakcie zajęć będą tworzyć roboty, poruszające się i reagujące na dźwięk, kolor czy światło. Oprócz tego, w ramach programu „Lato w mieście – Bezpieczne wakacje Tarnów 2013” miasto przygotowano dla najmłodszych wiele form spędzania wolnego czasu podczas dni wolnych od szkoły. Przede wszystkim, możemy tu wymienić zajęcia na krytej i otwartej pływalni, wspinaczkę sportową, tenis ziemny, strzelectwo sportowe, gry i zabawy rekreacyjne w „Wakacyjnej Olimpiadzie Sportowej”, wycieczki krajoznawcze. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się warsztaty plastyczne oraz zabawy edukacyjne.

A, więc wcale nie musimy przepłacać za wakacyjny wypoczynek organizowany w odległych miastach, ponieważ w Tarnowie nie brakuje ciekawych atrakcji dla najmłodszych. Oczywiście, nie można zwlekać z zapisami, bowiem liczba miejsc na półkoloniach jest ograniczona, a chętnych przecież nie brakuje na tanią półkolonię w mieście.

0
0Dodaj komentarz