Rynek mieszkań w Tarnowie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

ceny mieszkan w blokachW ostatnich dwóch latach można zauważyć, iż sprzedaż nowych mieszkań w Tarnowie znacznie spadła, co jest spowodowane utrzymującym się kryzysem światowym. Warto podkreślić to, że za nowe lokum trzeba przeciętnie zapłacić co najmniej 4000 złotych za m2. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupno własnego gniazdka na rynku wtórnym, gdzie ceny mieszkań oscylują przeciętnie w granicach 3000 złotych za m 2, chociaż jego koszt w dużej mierze uzależniony jest też od lokalizacji oraz także od stanu budynku i od konieczności ewentualnych prac remontowych. Poza tym, o atrakcyjności mieszkania świadczy również piętro, na którym się znajduje (preferowane pierwsze lub drugie).

Przede wszystkim, największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki, które bardzo rzadko pojawią się w ofertach tarnowskich biur nieruchomości, co jest skutkiem tego, iż ich podaż jest niewielka. Otóż, najczęściej poszukiwane są one przez młode małżeństwa na dorobku. Ponadto, wiele osób szuka mieszkań 2 lub 3-pokojowych, które często są zlokalizowane w niższych blokach posiadających 3-4 kondygnacje. Trzeba podkreślić to, iż większość starych bloków jest po gruntownym remoncie i została ocieplona oraz pokryta elewacją. Mowa tu np.o  os. Zielonym, os. Westerplatte czy blokach przy ul. Bitwy pod Studzienkami. Jeżeli chodzi  o bardzo duże mieszkania, to jest niewieleki popyt na nie z tego względu, iż są bardzo drogie, a także koszty ich utrzymania są kolosalne. Warto podkreślić to, że tego rodzaju mieszkania często są wynajmowane, w szczególności studentom.

Jedno jest pewne, osoby, które poszukują mieszkania w Tarnowie mogą przebierać w licznych ofertach, zarówno nowych jak i starych lokalów, których ceny w ostatnim czasie są korzystne. A, więc jeżeli jest na etapie kupna mieszkanka, warto skorzystać z okazji, póki ceny tarnowskich nieruchomości wciąż utrzymują się na w miarę niskim poziomie. 

0
0Dodaj komentarz