Zawody wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

scianka wspinaczkowa tarnowDnia 19 lutego 2012  o godz. 9.00 na ściance wspinaczkowej La Roca(teren Zakładów Mechanicznych) odbędą się zawody wspinaczkowe Buldering Winter Cup 2012. W rozgrywkach mogą wziąć udział dzieci i młodzież szkolna, którzy będą walczyć o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Liczba uczestników ograniczona, o udziale w konkursie decyduje kolejność zapisów.

Natomiast dnia 24 lutego  na hali MKS Tarnovia będą rozegrane zawody wspinaczkowe TarnoviaOpen. Impreza rozpocznie się o 13.00, a zakończy się o 16.00, kiedy to nastąpi uroczyste wręczenie nagród najlepszym sportowcom. Warto podkreślić to, iż zawody rozgrywane są dwa razy w ciągu roku, w okresie ferii i wakacji. Z pewnością, przyciągają licznych pasjonatów tej niezwykłej dyscypliny sportowej. Oczywiście, sportowcy będą rywalizować pomiędzy sobą w różnych grupach wiekowych: do 12 lat, do 15 lat, do 19 lat oraz seniorzy. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w dwóch konkrecjach. Pierwszą z nich jest wspinaczka na czas, a więc zwycięzcą jest ten zawodnik, który najszybciej pokona ściankę wspinaczkową. Druga konkurencja to buldering. W ramach niej zawodnicy muszą pokonać co najmniej 12 problemów. Zawodnicy na swej drodze będą mogli zdobyć jeden punkt za osiągniecie „bonusa” oraz kolejny punkt za przytrzymanie „topu”.  W tej konkurencji nie ma znaczenia ilość podjętych prób i liczba błędów.. A, co najważniejsze udział w rozgrywkach jest darmowy.

Uwaga!!! Osoby, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w zawodach w wyznaczonym terminie, mają możliwość spróbowania swoich sił w kategorii buldering w 22 lutego o godz. 18.30 w trakcje zajęć sekcji.

0
0Dodaj komentarz